Navigace: Úvod » Aplikace » PowerTutor – zamávejte s ubývající energií

PowerTutor – zamávejte s ubývající energií

PowerTutor

Každý člověk, který přešel z obyčejného a ,,hloupého“ telefonu na moderní a úžasné Android telefony si jistě povšiml jedné zásadní a podstatné věci. Je jím elektrická energie daného zařízení, která se díky velikému displeji a spoustě vestavěných doplňků vybíjí mnohem rychleji. Výdrž těchto strojů je tedy podstatně kratší. Pro všechny, kteří by se chtěli pokusit s tímto nešvarem zatočit tu máme speciální aplikaci, která se honosí názvem PowerTutor.

Její pořízení na Android Marketu je zcela zdarma, což může přilákat pozornost spousty dalších nadšených uživatelů. V čem tedy spočívá hlavní kouzlo a funkčnost této aplikace? Je to především přesná kontrola nad výdaji energie, která je velice podrobně rozepsána, rozdělena a seřazena. V několika možných zobrazeních můžete vidět sloupcové grafy, koláče nebo číselné statistiky, které Vám ukáží, kolik mW energie pobírá daný prvek Vašeho zařízení – Wifi, GPS, 3G, zvuk a další.

Všechna vyhodnocená data lze samozřejmě bez sebemenších obtíží řadit například podle názvu nebo zmíněného výdaje energie. Díky těmto velice podrobným statistikám si můžete udělat představu o tom, která část Vašeho telefonu je největším ,,žroutem“ energie. Jednotlivé prvky lze potom poměrně úspěšně odpojit a získat tak další minuty a hodiny výdrže navíc.

Patříte-li mezi vyznavače widgetů, je schopen Vám PowerTutor nabídnout i tuto možnost, která bude na pohotovostním displeji zobrazena ve velikosti 4+1. Snadno a rychle tak získáte informace o přibližné výdrži akumulátoru, napětí baterie a její teplotě nebo zbývající procenta do vybití.  Aplikace je svým zaměřením laděna spíše na takovou sortu uživatelů, kteří chtějí mít naprostou kontrolu a přehled o svém zařízení. Buďte i Vy jedním z nich.

Komentáře (3)

 • jarek

  Muj HTC Desire HD ma tuto funkci v zakladu od vyrobce…

  Odpovědět
 • Toman

  jarek: pokud myslite zakladni prehled vyuziti baterie, tak to ma kazdy android:) Jinak se mi zda ze sam Tutor bere dost baterie

  Odpovědět
 • dwyane

  tak on ten program slouzi hlavne ke zjisteni spotreby,tudiz ho zapinam jen treba na 2-3 hodinky,necham ho monitorovat a pak zas vypnu..jinak je to pravda no,sam si veme celkem dost baterky..jinak je dobrej,ale nakej uplne podrobnej navod a vysvetleni by se hodil,co co presne znamena:))

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru