Navigace: Úvod » Nezařazené » Trojský kůň na Androidech

Trojský kůň na Androidech

Trojský kůň na Androidech

Nepříjemný výskyt trojských koní zaznamenal jistě každý na svém osobním počítači, nebo jiném zařízení s operačním systémem. Díky masivnímu rozšiřování bezkonkurenčního systému Android došlo i k působení tohoto záškodného spywaru na Vašich technologických hračkách.

Mezi jednoho z nejznámějších a pravděpodobně také prvních a výrazných virů je považován Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a. Jeho podoba přišla pomocí mediálních přehrávačů, které Vám do zařízení nainstalovali kromě požadované aplikace i zákeřný kód. Jeho hlavní a nevypočitalnou zbraní je odesílání SMS na speciální a drahá prémiová čísla. Jeho působení ve Vašem stroji Vás tedy může přijít opravdu hodně draho. Během krátkého okamžiku se objevil i jeho následovník s označením Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.b, který prováděl téměř totožnou práci. Spuštěním těchto aplikací jste si mohli způsobit nepříjemný vír v peněžence.

Společnost Kapersky Lab, která se zabývá výrobou softwaru již slušnou řádku let upozornila na tento jev již před několika týdny. V kuloárech se také proslýchá informace, že během příštího roku by měl vzniknout účinný antivir pro systém Android, který bude taktéž od této renomované společnosti.

Díky moderní době a rychle se vyvíjecím technologiím se běžné počítačové viry začínají objevovat i na zařízeních tohoto typu. Jediné známé a praktické pravidlo a upozornění, které s touto problematikou plyne, je dbaní zvýšené opatrnosti při instalaci jakékoliv aplikace. Díky nepozornosti a zbrklosti si můžete pouhým jedním stiskem nainstalovat škodlivý a nebezpečný software.

Komentovat

Nahoru