Navigace: Úvod » Novinky » Android OS si meziročně polepšil o 1 309 %

Android OS si meziročně polepšil o 1 309 %

Android OS si meziročně polepšil o 1 309 %

Není žádným tajemstvím, že Android OS je v posledních týdnech a měsících nesmírně populární, což nám opět potvrdily další tržní průzkumy a rešerše (dnes výsledky agentur NPD a Canalys). Jimi uvedená čísla za třetí letošní čtvrtletí jsou opravdu nesmírně zajímavá – mobilní operační systém Android OS zlepšil svůj podíl mezi 3. kvartálem roku minulého a toho letošního o celých 1 309 %.

Abychom si řečené postavili do nějaké perspektivy, na Android OS zařízení v roce 2009 připadala pouhá 3 % z celkového počtu prodaných smartphonů, nyní výborných 43 %. Tedy nadmíru líbivý výsledek je o to více překvapující, jelikož Android OS to vše stihnul za pouhý rok.

Nová pozice posunula Android OS o 17 % před Apple iOS a o celých 40 % před Microsoft a jeho Windows Mobile. Mimochodem, většina z růstu Android OS byla spíše na úkor RIM OS, nežli právě iOS, Windows Mobile nebo jiného mobilního OS. Modely HTC EVO 4G a Motorola Droid X zkrátka zaujaly stejné operátory, kteří předtím byli silní v RIM OS.

Jelikož se mobilní trh před Vánoci a Novým Rokem dočká ještě mnoha nových modelů, je více než zřejmé, že růst tržního podílu Android OS ještě zdaleka neskončil. Již teď jsme proto nesmírně zvědavi, jaký a na čí úkor bude na konci letošního roku.

Zdroj: http://androidandme.com/2010/11/news/android-news-news/android-becomes-1-smartphone-os-q3-numbers-1309-higher-than-last-year/

Komentovat

Nahoru